افتتاح نمایشگاه خوشنویسی مشق نور در ملایر

افتتاح نمایشگاه خوشنویسی مشق نور در ملایر

image569826

آثاری هنرمند خوشنویس آذر مومیوند با موضوع آیات قرآنی تحت عنوان مشق نور در مکان مجتمع فرهنگی و هنری ملایر گشایش یافت.

آذر مومیوند در آئین گشایش نمایشگاه خود گفت: به یقین خوشنویسی و زیبا نویسی اهمیت بسیار داشته که پیامبر اسلام حضرت محمد(ص) پیروان خویش را به خوشنویسی تشویق فرموده اند.

این هنرمند با اشاره به موضوع نمایشگاه خود افزود: قرآن که معانی بلندی در آن نهفته است، آرزوی هر خوشنویس و هنرمند مسلمانی است که آن را موضوع کار خود قرار دهد و خوشنویس مسلمان  هم تنها درگیر یک مهارت فنی و تزیینی نیست بله عمل او یک کار اعتقادی محسوب می شود و جنبه عبادی دارد.

وی اظهار کرد: از استاد معظم الهی قمشه ای است که خط زیبا تجلی معنی صورت است، هندسه ای است روحانی که چرخش ها و دوایر عالم هستی را به یاد می آورد و به زبان حال، درس انس و الفت، مهربانی، نظم و تناسب و استواری می دهد و با آب لطف، روح را تلطیف کرده و غبار لفظ از چهره معنا می شوید تا جمال حقیقت بی پرده عیان گردد.

مومیوند با اعلام سابقه هنری خود بیان کرد: خوشنویسی را از سال ۸۹ آغاز کردم و در حال حاضر هنرجوی دوره عالی هستم، اولین نمایشگاه خود را در امامزاده روستای شأن آباد تویسرکان با موضوع ماه غریبستان با متن های مربوط به امیرالمؤمنین(ع) برگزار کردم و دومین نمایشگاه را نیز در دانشگاه ملایر با موضوع آیات قرآنی برگزار کردم که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

وی گفت: این نمایشگاه با هدف بهره مندی از آیات حکیمانه قرآن کریم با عنوان مشق نور و با ارائه ۲۰ اثر قرآنی در سبک های نستلیق، شکسته نستعلیق و ثلث برگرار شده است و امیدوارم با استعانت از خداوند بتوانم در این هنر پیشرفت کنم.

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!